درباره ما

امروزه دیگر این نکته به امری جهان‎شمول تبدیل شده است که، راهبردی ترین و موثرترین عنصر ارزش آفرین و متمایز کننده برای شرکت‎ها و حتی در سطح کلان‎تر برای کشورها، علم، فناوری و نوآوری و به‎تبع، تاثیر آن در تولید محصول و ارائه خدمات به‎روز و متمایز و با کیفیت است، تا به دنبال آن ارزش افزوده بیشتر در جهت نیل به توسعه و پیشرفت مستمر شکل گیرد.
بدون شک، توسعه میهن عزیزمان ایران، و تحقق اهداف مترقی آن نیز می‎بایست از مسیر دانایی و اقدامات مبتنی بر دانش صورت گیرد. بر این اساس به نظر می‎رسد، بر همه متولیان توسعه کشور در ابعاد مختلف توسعه علی‎الخصوص توسعه اقتصادی لازم است تا با ایجاد و تقویت مستمر ارتباط موثر و کارآمد بین تحقیق و توسعه و تولید علم و چرخه اقتصادی کشور، در تحقق اصلی‎ترین رکن اقتصاد دانش‎بنیان و نوآور نقش خود را به خوبی ایفا کنند.
از طرفی شرایط و فضای شدید رقابتی در اقتصاد جهانی، باعث شده تا هیچ سازمانی از فشارهای بی اندازۀ این عوامل مصون نباشد. در این شرایط کسب و کارها باید با دو چالش عمده دست و پنجه نرم کنند، چالش های جهانی و فناوری‎های بازارهای به سرعت در حال تغییر و همچنین ساختارهای داخلی اغلب غیر منعطف و سنتی خود که به تصمیم گیری کند و یا ناتوانی در تطابق با شرایط جدید منجر می شود. از این رو برای بقا و ماندگاری در محیط متلاطم امروزی فضای کسب‎وکار، رشد و موفقیت بلند مدت و پاسخ به چالشهای مذکور ضروری است که کسب و کارها، بنگاه‎ها و سازمان‎ها، خلاق، نوآور و فناور باشند تا به صورت پایدار بتوانند خلق ارزش و ایجاد ثروت نموده و در نتیجه موجبات افزایش ثروت و قدرت کشور را رقم زنند.
در این راستا اتاق بازرگانی‎‎، صنایع، معادن و کشاورزی تهران به عنوان بزرگ‏ترین نهاد بخش خصوصی کشور با رویکرد نقش‎آفرینی موثر در اکوسیستم نوآوری و فناوری با شعار "توانمندی با نوآوری" و با هدف توانمندسازی اعضای خود در تحقق فعالیت‎های فناورانه و نوآورآنه و همچنین توانمندسازی کسب‎وکارهای نوظهور و نوآور و جوانان دارای نوآوری و دانش و علاقه‎مند به کارآفرینی و تسهیل کسب‎وکار آنان، اقدام به ایجاد مرکز مجازی توسعه نوآوری و فناوری اتاق تهران نموده است.

اهداف

» ایجاد زمینه مناسب برای ظهور و حمایت از خلاقیت جوانان علاقه‎مند به کارآفرینی
» ایجاد زمینه مناسب به منظور حمایت از نوآوران و ظهور ایده‎ها و شرکت‎های نوآورانه نوپا (استارتاپ‎ها)
» بسترسازی جهت پیاده سازی ایده های نو مبتنی بر دانش با همکاری صاحبان ایده و شرکت‎های بزرگ
» بسترسازی و توانمندسازی برای اعضای اتاق جهت توسعه فعالیت‎های نوآورانه و فناورانه
» توسعه شبکه همکاری بین صاحبان ایده و فناوری و محیط‎های صنعتی کسب‎وکار

خدمات

» ارائه خدمات مشاوره‎ای به اعضای اتاق در خصوص شرکت‎های دانش‎بنیان
» ارائه خدمات مشاوره‎ای به اعضای اتاق در خصوص ایجاد واحدهای فناور و نوآور دانش بنیان
» ارائه خدمات مشاوره‎ای به جوانان دارای ایده و علاقه‎مند به کارآفرینی
» ارائه خدمات آموزشی با همکاری مرکز آموزش اتاق به شرکت‎های فناور و نوپای عضو اتاق
» ارائه خدمات آموزشی با همکاری مرکز آموزش اتاق به جوانان و علاقه‎مندان به کارآفرینی
» ارائه مطالب فرهنگی و ترویجی در خصوص کسب‎وکارهای نوین و دانش بنیان ضمیمه نشریه آینده‎نگر
» برگزاری نشست‎ها و جلسات هم‎اندیشی شرکت‎های فناور و نوپای اتاق
» مشارکت در برگزاری جشنواره‎های کارآفرینی نوآورانه و فناورانه با تشکل‎ها و سایر سازمان‎ها
» برگزاری نشست‎ها و جشنواره‎های نوآوری
» برگزاری جایزه نوآوری و فناوری اتاق تهران