سوالات متداول مربوط به اتاق بازرگانی تهران

سوالات  متداول مربوط به اتاق بازرگانی تهران

سوالات متداول مربوط به اتاق بازرگانی تهران

 

آیا عضویت در اتاق بازرگانی برای همه شرکت‎ها اجباری است؟

خیر عضویت در اتاق بازرگانی برای همه شرکت‎ها اجباری نیست و صرفا برای شرکت‎هایی اجباری است که قصد وارد یا صادر نمودن یک کالا یا خدمتی را دارند. سایر شرکت‎ها و اشخاص در صورتی که به کار واردات و یا صادرات اشتغال ندارند، می‎توانند در صورت تمایل در اتاق عضو شده با شبکه وسیع شرکت‎های عضو در ارتباط بوده و از خدمات اتاق بهره‎مند گردند.

آیا عضویت در اتاق بازرگانی تهران شرایط خاصی دارد؟

بله، لطفا برای آگاهی از شرایط و ضوابط ومدارک مورد نیاز به این قسمت مراجعه نمایید.  

هزینه عضویت در اتاق بازرگانی تهران چقدر است؟

برای آگاهی از هزینه های عضویت در اتاق و تمدید کارت بازرگانی لطفا به این قسمت مراجعه نمایید.

كارت بازرگانی چیست ؟

یكی از مدارك اصلی كه در رابطه با مبحث واردات / صادرات كالا الزام داشته و جزو یكی از اركان اساسی این مقوله میباشد ( كارت بازرگانی ) است كه توسط اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران توسط مركز و یا شهرستانها به نام متقاضیانی كه واجد شرایط باشند صادر میگردد . بدیهی است مدت اعتبار این كارت حسب درخواست متقاضیان از یك تا پنج سال بوده كه در صورت تائید توسط وزارت بازرگانی معتبر میباشد . ضمناً داشتن كارت بازرگانی برای واردات / صادرات الزامی بوده كه حین ثبت سفارش كالا جزو مداركی است كه توسط بانكها از متقاضی اعتبار درخواست میگردد

آیا برای گرفتن کارت بازرگانی باید یک شرکت با موضوع واردات و صادرات داشت؟

خیر، کارت بازرگانی در دو نوع حقیقی و حقوقی صادر می شود که کارت حقیقی برای اشخاص عادی و کارت حقوقی برای شرکتها میباشد. افرادی که شرکت ندارند نیز می‎توانند به صورت شخصی برای این کار اقدام نمایند.

شرایط دریافت کارت بازرگانی چیست؟

شما می‎توانید شرایط و ضوابط دریافت کارت بازرگانی برای اشخاص حقوقی(شرکت‎ها) از اینجا و برای اشخاص حقیقی (افراد) را از اینجا دریافت نمایید.

جهت دریافت کارت بازرگانی به کجا مراجعه کنم و محل آن را مشخص نمائید ؟

جهت دریافت کارت بازرگانی در تهران به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران و در سایر استان‎ها به اتاق هر شهرستان در مرکز استانها مراجعه نمایید.

آیا عضویت در اتاق بازرگانی همان دریافت کارت بازرگانی است؟

خیر عضویت در اتاق بازرگانی معادل با دریافت کارت بازرگانی نیست. عضویت در اتاق پس از طی مراحل اداری، برای همه افراد و شخصیت‎های حقوقی مجاز و بلامانع است.

اتاق بازرگانی چه خدماتی ارائه می دهد؟

اتاق بازرگانی تهران خدمات گسترده‎ای از جنس مشاوره، آموزش، سازماندهی و ... برای اعضای خود ارائه می‎نماید که برای آگاهی از جزییات آن می‎توانید به این قسمت مراجعه نمایید.

عضویت در اتاق بازرگانی چه مزیتی برای یک فرد نوآور یا کسب‎وکار نوپا و یا فناور (دانش بنیان) دارد؟

توجه به حلقه ارزش آفرینی کسب‎کارهای نوآور و دانش بنیان نشان می‎دهد این بخش پس از مرحله ایده پردازی و نوآوری به خدمات ویژه منتورینگ و آموزشی نیاز دارد و سپس نیاز به معرفی و جذب بازار و سرمایه‎گذار دارد تا بتواند دستاورد خود را به یک کالای تجاری تبدیل نماید. اتاق بازرگانی تهران با توجه به داشتن شبکه ای گسترده از شرکت‎های فعال فضای کسب‎وکار در حوزه‎ها و رشته‎های مختلف و دسترسی به کارشناسان و افراد خبره در هر صنعت و کسب‎وکار، می‎تواند در دو حوزه توانمندسازی آموزشی و مشاوره‎ای و نیز تقویت و رشد یک کسب‎وکار نوآورانه و فناورانه با ایجاد فضای تقاضای نوآوری و فناوری در میان اعضا و اتصال شرکت‎های بزرگ به شبکه نوآوری، نقشی بی بدیل در رشد و موفقیت کسب‎وکارهای نوپا و دانش بنیان و افراد نوآور ایفا نماید.

آیا برای عضویت افراد نوآور و جوان و یا شرکت‎های نوپا (استارتاپ) و نیز شرکتهای دانش بنیان در اتاق تهران تسهیلات و امتیازی در نظر گرفته شده است؟

بله شما می‎توانید برای آگاهی از شرایط ویژه عضویت شرکت‎های دانش بنیان، استارتاپ‎ها و جوانان خلاق در اتاق تهران به این قسمت مراجعه نمایید.

 


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر