سوالات متداول مربوط به استارتاپ

سوالات  متداول مربوط به استارتاپ

سوالات متداول مربوط به استارتاپ

 

استارتاپ چیست!؟

استارتاپ یک سازمان موقت متشکل از یک یا چند نفر است است که با هدف یافتن یک مدل کسب و کار تکرارپذیر و مقیاس پذیر مبتنی بر نوآوری، شکل گرفته است. برای مطالعه بیشتر در مورد استارتاپ به این قسمت مراجعه نمایید.

آیا استارتاپ همان کسب و کار مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات است؟

استارت آپ یک کسب و کاری است که بخشی از آن می تواند بر پایه فناوری اطلاعات و ارتباطات باشد، اما هر کسب و کاری که مبتنی بر فناوری های اطلاعات و ارتباطات است، لزوماً یک استارت آپ نیست، و همه استارتاپ ها در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نیستند. با این وجود همه استارت آپ‌ها به طرزی از وب، موبایل، اینترنت و تکنولوژی های مرتبط بهره می برند تا سریع تر رشد کنند و بتوانند در جهت مقیاس پذیری رشد خوبی داشته باشند. برای مطالعه بیشتر در مورد استارتاپ به این قسمت مراجعه نمایید.

آیا استارتاپ همان دانش بنیان است؟

خیر استارتاپ یک کسب وکار نوپا مبتنی بر فناوری است که در یک ادبیات جهانی تعریف شده است. اما شرکت دانش بنیان در یک چارچوب بومی و البته مبتنی بر مفاهیم جهانی، تعریف شده است. یک شرکت دانش بنیان می تواند نوپا (استارتاپ) باشد یا نباشد.

آیا اتاق تهران کمک مالی به استارتاپ ها می کند؟

خیر در حال حاضر اتاق تهرات هیچ کمک مالی اعم از بلاعوض و وام و سرمایه گذاری مستقیم بر روی طرح‎ها و یا شرکت‎ها انجام نمی‎دهد.

آیا اتاق بازرگانی به استارتاپ ها وام می دهد؟

خیر در حال حاضر اتاق تهرات هیچ کمک مالی اعم از بلاعوض و وام و سرمایه گذاری مستقیم بر روی طرح‎ها و یا شرکت‎ها انجام نمی‎دهد.

آیا اتاق تهران فقط به اعضای خود خدمات ارائه می‎نماید؟

بله مطابق با متن قوانین، اتاق بازرگانی می‎بایست صرفا به اشخاص حقیقی و حقوقی که به عضویت آن در آمده اند خدمات ارائه نماید. برای آگاهی از شرایط عضویت به این قسمت مراجعه نمایید.

آیا شرکت ها و افراد غیر ساکن در تهران می توانند عضو اتاق تهران بشوند؟

برای شرکت‎های ثبت شده می‎بایست حوزه فعالیت تهران تعریف شده باشد، اما برای اشخاص حقیقی محدودیتی نیست.

برای جذب سرمایه گذار بر روی ایده ها و دستاوردهای فنی چه کار باید انجام دهم؟

شما ابتدا می‎بایست ایده خود را مطرح کنید و سپس از نشست‎ها و جشنواره‎ها به ارائه و توضیح آن به علاقه‎مندان به سرمایه‎گذاری بپردازید. برای ثبت ایده و ثبت نام شرکت در نشست‎ها و جشنواره‎ها به این قسمت مراجعه نمایید.

چگونه می توانم با شما همکاری داوطلبانه داشته باشم؟

شما می‎توانید در بخش‎های تولید محتوا، همکاری در برگزاری نشست‎ها و جلسات و سایر بخش‎ها بصورت داوطلبانه و کارآموزی با اتاق تهران همکاری نمایید. برای آگاهی بیشتر به بخش مراجعه نمایید.

ایده ای نوآورانه دارم ولی برای عملی شدن آن نیازمند همکار فنی هستم، چگونه فرد مورد نظر را پیدا کنم؟

شما با مراجعه به باشگاه نوآوران و ثبت نام و تکمیل رزومه و ثبت نیاز خود می‎توانید همکار و شریک مورد نظر خود را برای توسعه نوآوری و فناوری بیابید. برای آگاهی بیشتر به این بخش مراجعه نمایید.


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر