ایمنی بیشتر در رانندگی با استارت آپ ها

ایمنی بیشتر در رانندگی با استارت آپ ها

فولکس واگن، مالک پورشه سهم حداقلی از استارت آپ TriEye را در اختیار گرفت. هدف این شرکت بهبود ویژگی های ایمنی برای اتومبیل های نسل بعدی شرکت است.

استارت آپ ها می توانند در همه عرصه ها ورود کنند. تنها کافی است مشخص شود چه بخشی چه نیازی دارد. حالا کمپانی پورشه برای امنیت بیشتر خودروهای خودرانش در یک استارت آپ سرمایه گذاری کرده است. سی ان بی سی گزارشی در این باره منتشر کرده است.

طبق این گزارش، فولکس واگن، مالک پورشه سهم حداقلی از استارت آپ TriEye را در اختیار گرفت. هدف این شرکت بهبود ویژگی های ایمنی برای اتومبیل های نسل بعدی شرکت است.

استارت آپ TriEye در دوربین های مادون قرمز با امواج کوتاه تخصص دارد. این یک طراحی نیمه هادی است و طبق گفته شرکت پورشه می تواند برای ساخت دوربین های مادون قرمز با کیفیت بالا مورد استفاده قرار بگیرد.

این خودروساز آلمانی در بیانیه ای اعلام کرد: فناوری TriEye باعث افزایش ایمنی در وسایل نقلیه در سیستم های کمک به راننده و خودروهای خودران می شود. این فناوری به این شکل عمل می کند که ظرفیت دید در شرایط بد مانند باران، مه و گردو غبار را افزایش می دهد.

تا کنون شرکت پورشه رقم این سرمایه گذاری را افشا نکرده است. مایکل اشتاینر، عضو هیئت اجرایی تحقیقات و توسعه در پورشه گفت: این شرکت پتانسیل خوبی در فناوری حسگر دارد. این امر راه را برای نسل های بعدی سیستم های کمک کننده به راننده و عملکردهای رانندگی خودران هموار می کند. این فناوری ایمنی بیشتر با قیمت رقابتی را ارائه خواهد کرد.

TriEye سال 2017 راه اندازی شد و تاکنون توسط شرکت سرمایه گذاری Intel Capital حمایت می شد.

در حالی که سطح قابل توجهی از هیجانات پیرامون توسعه وسایل نقلیه خودمختار وجود دارد، چالش های پیش رو همچنان باقی است.

مدتی زمان می برد تا اتومبیل های خودران به طور جدی به خیابان ها وارد شوند. برای رسیدن آنها به جاده ها، باید ایمنی بیشتری انجام شود.

به گفته کارشناسان، پیش بینی اینکه یک اتومبیل تحت شرایط مختلف، ممکن است چه کاری انجام دهد، دشوار است. اما اگر در این زمینه بررسی های بیشتری انجام شود، حتما راه حل های خوبی برایش پیدا خواهد شد.