آنلاین، وقت دکتر رزرو کنید

آنلاین، وقت دکتر رزرو کنید

Solv، استارت‌آپ مستقر در فرانسیسکو، یک استارت‌آپ دیجیتالی است که به مشتریان خود کمک می‌کند جلسات ویزیت اورژانسی دکتر برای همان روز را رزرو کنند.

استارت‌آپ خدمات درمانی و بهداشتی Solv، اپلیکیشن موبایل برای مصرف‌کنندگان و هدایت بیمه درمان راه‌اندازی کرد. فوربز در گزارشی به اقدامات این استارت‌آپ خدمات درمانی و بهداشتی پرداخته است.

Solv، استارت‌آپ مستقر در فرانسیسکو، یک استارت‌آپ دیجیتالی است که به مشتریان خود کمک می‌کند جلسات ویزیت اورژانسی دکتر برای همان روز را رزرو کنند. این استارت‌آپ به‌تازگی اعلام کرده است که یک اپلیکیشن موبایل هم راه‌اندازی کرده است. این اپلیکیشن می‌تواند به مشتریان کمک کند تا نه‌تنها ویزیت پزشک را رزرو کنند، بلکه از بیمه خدمات درمانی خود هم به بهترین شکل استفاده کنند.

هدر فرناندز، مدیرعامل و بنیان‌گذار این استارت‌آپ معتقد است که نحوه استفاده از بیمه خدمات درمانی پیچیده‌تر و گیج‌کننده‌تر از مالیات است.

به گفته او، این برنامه در حال حاضر روی IOS و در اواخر سال جاری روی گوگل‌پلی هم در دسترس خواهد بود. این برنامه به کاربران این فرصت را می‌دهد تا اطلاعات بیمه درمانی خود را در آن بارگذاری کنند. بعدازاین کار، آنها قادر خواهند بود مشاهده کنند که چه میزان از خدمات درمانی آنها کسر می‌شود و چه هزینه‌هایی برای ویزیت دکتر و سایر اقدامات درمانی باید بپردازند.

کاربران می‌توانند در صورت نیاز به مراقبت‌های فوری، از طریق این اپلیکیشن یک مرکز مناسب پیدا کنند تا بتوانند وقت ویزیت دکتر را رزرو کنند و بدانند که آیا این مرکز تحت پوشش خدمات درمانی بیمه قرار دارد یا خیر.

گرفتن وقت قبلی برای ویزیت دکتر به گفته فرناندز بسیار مهم است، چراکه طبق نظرسنجی این شرکت، 56 درصد از افراد به دلیل وضعیت بد ویزیت پزشک از مراجعه سرباز می‌زنند.

قبل از راه‌اندازی Solv، فرناندز و دانیل فرندی، دیگر مدیرعامل شرکت در استارت‌آپ املاک و مستغلات Trulia مشغول به کار بودند.

بعدازاینکه در سال 2015، استارت‌آپ Trulia توسط شرکت Zillow خریداری شد، هر دو تصمیم گرفتند تخصص خود را در مراقبت‌های بهداشتی و درمانی به کار بگیرند و به این شکل در سال 2016، Solv را راه‌اندازی کردند.

فرناندز دراین‌باره می‌گوید: زمینه کاری این دو شرکت متفاوت بود، اما یک حوزه مشترک در آن وجود داشت. آن‌هم این‌که مصرف‌کنندگان به‌شدت از وضعیت بازار ناراضی هستند.

این شرکت همچنین بیش از 21 میلیون دلار بودجه سرمایه‌گذاری از شرکت‌های Greylock و Benchmark به دست آورده است.

به گفته فرناندز، بیش از 8 میلیون نفر در سال جاری از طریق Solv وقت ویزیت دکتر رزرو کرده‌اند که از 2.7 میلیون نفر سال گذشته بیشتر است.

Solv سال گذشته امکانی را فراهم کرد تا مردم بتوانند صورت‌حساب‌های پزشکی خود را از طریق تلفن‌های همراه خود بپردازند.

طبق نظرسنجی این شرکت، کاربران با مراجعه به این شرکت در هزینه‌های درمانی خود صرفه‌جویی کرده‌اند. این شرکت تخمین زده است که 200 میلیون دلار در هزینه بیماران صرفه‌جویی شده است.

این در حالی است که Solv هیچ هزینه‌ای از کاربران دریافت نمی‌کند. این شرکت درآمد خود را مستقیماً از ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی که روی اپلیکیشن آنها فعال هستند، دریافت می‌کند.