عکاسی به قدرت گوشی های هوشمند تبدیل شده است

عکاسی به قدرت گوشی های هوشمند تبدیل شده است

عکاسی به یک اصل متمایز کننده در بازارهای تلفن های هوشمند تبدیل شده است. هر تلفن هوشمندی، عکس بهتری داشته باشد یا دوربین های بیشتر در خود جای دهد، پیروز میدان است.

اپل، استارت آپ انگلیسی را برای بهبود عکس گرفتن آیفون خریداری کرد. بلومبرگ گزارشی در این باره منتشر کرده است.

این گزارش می نویسد، براساس اطلاعاتی که اخیرا منتشر شده است، پیتر دنوود، وکیل شرکت اپل، مدیر شرکت Spectral Edge Ltd مستقر در انگلیس شده است. این در حالی است که سایر مشاوران اعضای هیات مدیره از این شرکت رفته اند.

اسناد نشان می دهد که اکنون اپل شرکت Spectral را کنترل می کند. مشابه چنین اقداماتی در گذشته هم افتاده بود. اوایل امسال این غول فناری مستقر در کالیفرنیا شرکت هایی مانند DataTiger را خریداری کرد.

رقمی که اپل با آن این استارت آپ را خریداری کرده، مشخص نیست. اما این استارت آپ سال گذشته اعلام کرده بود که بودجه ای بیش از5 میلیون دلاری جمع آوری کرده است.

اپل به درخواست ها درباره اعلام رقم این خرید پاسخی نداده است. این شرکت امریکایی در سال های اخیر دفتار کاری در کمبریج افتتاح کرده است تا در زمینه هوش مصنوعی برای محصولاتی مانند «سیری» دستیار دیجیتال کار کند.

Spectral Edge در کسب و کارش از نوعی هوش مصنوعی به نام یادگیری ماشینی استفاده می کند تا تصاویر تفلن های هوشمند با رنگ های دقیق تر گرفته شود. فناوری عکاسی آن ها از مادون قرمز استفاده می کند و آن را با یک عکس استاندارد مخلوط می کند تا تصاویر گرفته شده بهتر شود.

عکاسی به یک اصل متمایز کننده در بازارهای تلفن های هوشمند تبدیل شده است. هر تلفن هوشمندی، عکس بهتری داشته باشد یا دوربین های بیشتر در خود جای دهد، پیروز میدان است.

اپل هم در این میان ویژگی های دوربین جدید را به سرعت به آیفون اضافه کرده است، از جمله سیستم سه لنز در آیفون 11 پرو که اوایل سال جاری رونمایی شد.

اپل قصد دارد در سال آینده یک دوربین سه بعدی به آیفون ها اضافه کند تا حس عمق و پیشرفت بیشتری پیدا کنند.

حالا در این میان، فناوری Spectral Edge می تواند با استفاده از هوش مصنوعی که اپل قبل در برنامه دوربین های خود استفاده کرده بود، کیفیت عکس ها در محیط هایی با نور کم را هم بهبود بخشد. این استارت آپ گفته است که فناوری آنها از طریق نرم افزار یا تراشه قابل استفاده است.

جدیدترین دستگاه اپل شامل پردازنده های سفارشی هستند که برای گرفتن عکس کمک می کنند. این خرید شرکت اپل، یکی از معامله هایی که در سال 2019 انجام داده است. این شرکت امسال گروه رانندگی خودران Drive و همچنین شرکت Intel Corp را خریداری کرد.