تسهیل دسترسی به خدمات مورد نیاز روان

تسهیل دسترسی به خدمات مورد نیاز روان

آثار روانی کرونا و محدودیت های اجتماعی اش باعث شده بازار مشاوره آنلاین هم داغ شود. براساس آمار سایت اکوموتیو بیش از شش استارت اپ ایرانی در زمینه خدمات مشاوره آنلاین فعالیت می کنند.

بیش از یک میلیون نفر در جهان بر اثر کرونا  از بین رفته اند و زنگ های خطر برای آثار روانی همه گیری کرونا به صدا در آمده است. خانه نشینی مردم، رشد بیکاری، تشدید محدودیت های رفت و آمد، دشواری دوره نقاهت، حفظ فاصله اجتماعی، همه پدیده های تازه در زندگی بشر  است که پس از همه گیری این بیماری ظهور کرده و عرصه را بر روان انسانی، تنگ و تنگ تر می کند. افزایش طلاق، خشونت خانگی و اختلافات میان فردی در دوره قرنطینه تا سازگاری با پیامدهای ناگوار بیماری مثل ضعف جسمانی و روحیِ پس از بهبودی و از دست دادن عزیزان، از چالش های اجتماعی و روانی کروناست. همین آثار روانی باعث شده علاوه بر خدمات درمانی و پزشکی بالینی، مهارت های مشاوره و روان شناسی هم برای گذار از این شرایط سخت مورد توجه قرار بگیرد. استارت آپ های ایرانی که در زمینه روان شناسی و مشاوره فعالیت می کنند، می توانند به مردم برای دسترسی سریع تر به خدمات روان شناسان و مشاوران کمک کنند.

فول فکر

فول فکر یک پلتفرم آنلاین است که افراد از طریق آن می‌توانند به طور امن و خصوصی با روانشناسان از طریق موبایل و وب صحبت کنند. فول فکر شامل دو بخش است. بخش اول، پرسش و پاسخ رایگان آفلاین است که روانشناسان با مشاهده سؤالات کاربر، به او پاسخ مناسب می‌دهند. بخش دوم، مشاوره و گفتگوی آنلاین است که کاربر با توجه به نوع درخواست مشاوره، ابتدا روانشناس موردنظر را انتخاب و سپس شروع به گفتگوی صوتی یا متنی با وی می‌کند. اگر مشاور موردنظر آنلاین نباشد، درخواست کاربر برای مشاور ارسال شده و مشاور پس از مشاهده آن، تعیین وقت می‌کند. فول فکر می تواند مسیر امن و خصوصی مشاوره آنلاین را برای مردم فراهم کند. هزینه خدمات در فول فکر براساس تعداد دقایق صحبت با مشاور یا روان شناس محاسبه می شود. فول فکر در سال  95 راه اندازی شده است.

گفتاره

گفتاره تا امروز بیش از 37 هزار مراجعه کننده داشته و 14 هزار جلسه مشاوره برگزار کرده است. این پتلفرم مشاوره آنلاین هم برای دسترسی آسان مردم به خدمات مشاوران شکل گرفته است. گفتاره در سال 95 تاسیس شده است.

نگاه نو

نگاه نو یک کلینیک آنلاین روانشناسی است که راه ارتباطی ساده و به صرفه برای رزرو وقت مشاوره تلفنی و مشاوره آنلاین از بهترین مشاورین کلینیک های ایران را فراهم کرده، تا به راحتی از هر کجای دنیا که هستید بتوانید با یک مشاور حرفه ای و هم زبان صحبت کنید در سایت نگاه نو، خدمات مشاوره در زمینه روابط میان فردی، نوجوانی و بلوغ، کودک و فرزند پروری، مهاجرت، افسردگی، پرخاشگری، خانواده، تحصیل و ازوداج ارائه می شود.