آغاز اخراج کارکنان از تسلا

آغاز اخراج کارکنان از تسلا

شرکت تسلا با اخراج مدیرش در سنگاپور، فرایند حذف کارکنان را آغاز کرد.

شرکت تسلا مدیر خود در  سنگاپور را اخراج کرد.

به گزارش سی ان بی سی، این اخراج پس از هشدارهای ایلان ماسک درباره وضعیت نامطلوب اقتصادی و قطع همکاری با بعضی از کارکنان انجام شده است.

نام مدیرعامل شرکت تسلا، با اخبار مهم در بازار فناوری گره خورده است. در ماه گذشته، ایلان ماسک توییتر را خرید، در جریان فرازونشیب ارزهای دیجیتال هم اسم او مدام به میان می آید، و اکنون خبر اخراج مدیر شرکت تسلا در سنگاپور، دوباره نام ماسک را در رسانه ها مطرح کرده است.

کریستوفر بوسیگس، در روز یکشنبه در صفحه لینکدین خود، از اخراجش خبر داد. او نوشت نقش او در شرکت تسلا حذف شده است. پروفایل او در شبکه اجتماعی لینکدین  نشان می دهد او مدیر تسلا در کشور سنگاپور بوده و از جون سال 2021 میلادی، با این سمت در شرکت تسلا به کار مشغول شده است.

کریستوفر بوسیگس به دلیل خاصی در این باره اشاره نکرده اما گفته می شود  این اخراج به صحبت های مدیر شرک تسلا درباره قطع همکاری با کارکنان در دیگر کشورها مربوط است. بوسیگس در ادامه پیامش درباره حذف خود از تسلا، به کارهایی که در سال گذشته برای شرکت انجام داده اشاره کرده است. از جمله این کارها، برگزاری دو نمایشگاه، راه اندازی یک مرکز خدمات و مدل Y تسلا در سنگاپور در هفته گذشته است.

سی ان بی سی در گزارش خود درباره این اخراج نوشت، شرکت تسلا و مدیر سابق این شرکت در سنگاپور، درباره این تصمیم اظهارنظری نکرده اند.

 در ماهی که گذشت، ایلان ماسک در نامه ای به شرکت های زیرمجموعه از برنامه تسلا برای کاهش دستمزدها خبر داد. میزان کاهش دستمزدها 10 درصد اعلام شده بود. ماسک در آن زمان در ایمیلی به مدیران نوشت احساس بسیار بدی نسبت به وضعیت اقتصاد دارد.

آمارهای شرکت تسلا تا پایان سال 2021 میلادی نشان می دهد این شرکت، 100 هزار نفر کارمند در سراسر جهان استخدام کرده است.