سقوط بیت کوین تا بهبود سرعت اینترنت

سقوط بیت کوین تا بهبود سرعت اینترنت

قیمت بیت کوین به کمتر از 20 هزار دلار رسیده و رتبه ایران از نظر سرعت اینترنت موبایل دو پله صعود کرده است.

1.ریزش قیمت بیت کوین به کمتر از 20 هزار دلار

قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته با 9.1 درصد کاهش، به کمتر از  20 هزار دلار رسید.  قیمت نخستین و اصلی ترین رمرارز در بازار ارزهای دیجیتال تا ساعت 12.45 امروز، به 19 هزار و 241 دلار رسیده است. جداول قیمت بیت کوین در سایت کوین گیکو می گوید قیمت این ارز دیجیتال در یک هفته گذشته بیش از 33 درصد سقوط کرده است. علاوه بر بیت کوین، بازار اتریوم هم قرمز است. قیمت اتریوم، دومین ارز دیجیتال از نظر حجم بازار در جهان، به یک هزار دلار رسیده است. قیمت این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته بیش از 2.5 درصد ریزش کرد و در هفته ای که به پایان رسید، 9.4 درصد افت کرده است.

پس از همه گیری کرونا، از ماه دسامبر سال 2020، این ارز دیجیتال در مدار افت از مرز 20 هزار دلار عبور نکرده است. ارزش بازار رمزارزها اکنون به کمتر از یک تریلیون دلار رسیده است.

2.سرعت اینترنت موبایل در جهان کاهش یافت

گزارش های تازه از وضعیت سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان نشان می دهد در ماه می سال 2022، سرعت اینترنت ثابت بین المللی افزایش یافت اما سرعت اینترنت موبایل کاهش یافته است. گزارش تازه اسپیدتست از وضعیت سرعت اینترنت می گوید در ماه آوریل، اینترنت ثابت در جهان برابر 63.46 مگابیت بر ثانیه بود که حالا در گزارش ماه می این سرعت به 64.70 مگابیت بر ثانیه رسیده است.

در جهان کشورهای سنگاپور، شیلی و تایلند در رتبه های نخست تا سوم از نظر سرعت اینترنت ثابت قرار گرفته اند. چین در جایگاه چهارم ایستاده است و ژاپن در جایگاه نهم است. علاوه بر این، براساس گزارش اسپیدتست، رتبه ایران از نظر سرعت اینترنت موبایل دو پله صعود کرده است. این گزارش می گوید سرعت اینترنت موبایل ایران از 24.95 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به 26.10 مگابیت بر ثانیه رسیده و ایران اکنون در رتبه 71اُم جهان است. نروژ، امارات متحده عربی و قطر در رتبه های نخست تا سوم جهان در سرعت اینترنت موبایل قرار دارند. کره جنوبی در رتبه چهارم  و کویت در رتبه پنجم جهان است. چین در رتبه دهم جهان از نظر سرعت اینترنت موبایل قرار دارد.